O niezwykłych właściwościach pasty cukrowej wiedziały już kobiety w starożytnym Egipcie. Mieszanka cukru, wody, soku z cytryny i odpowiednio skomponowanych ziół była już wtedy doskonałą metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia. I dziś również sprawdza się w salonach SPA i gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie.

Dla alergików, osób wrażliwych i bez bólu

Depilacja pastą cukrową jest metodą delikatną i bezpieczną. Dlatego polecana jest osobom o wrażliwej skórze, z alergiami i tym, którzy mają obniżony próg odporności na ból. Pasta cukrowa jest łagodnym preparatem naturalnym, który nie wywołuje podrażnień i poparzeń naskórka. Usunięcie włosów odbywa się w 100% bezboleśnie.

Przebieg zabiegu

Pasta cukrowa zostaje podgrzana do temperatury ciała. Następnie jest nakładana na depilowany obszar i usuwana wraz z niechcianymi włoskami, skóra jest czyszczona wodą. Depilowany obszar po zabiegu jest delikatnie zaczerwieniony, ale ten efekt znika bardzo szybko.

 

Skład pasty

Wykorzystywana w Krainie Orientu pasta cukrowa jest w pełni naturalna i zawiera wyłącznie cukier i sok z cytryn.

 

Szereg korzyści

  • depilacja pastą cukrową to efektywna metoda pozbycia się niechcianego owłosienia z dowolnych partii ciała (rąk, nóg, bikini, pach, twarzy, pleców, brzucha)
  • metoda jest w pełni łagodna, bezpieczna i bezbolesna
  • ze względu na delikatność, polecana jest osobom ze skłonnością do pękania naczynek oraz osobom, które już posiadają popękane naczynka i nie mogą stosować bardziej inwazyjnych metod depilacji
  • odrastające włosy nie wrastają, metoda depilacji nie wywołuje zapalenia mieszka włosowego
  • odrastające włosy są słabsze i rosną wolniej
  • zabieg jest w pełni higieniczny, podczas jego wykonywania nie są wykorzystywane żadne narzędzia
  • włoski są usuwane aż do cebulki, a skóra po depilacji pozostaje idealnie gładka